Z elektrické tříkolky postavíme pojízdnou kavárnu pro Charitu Opava

Před vekou výzvu byli postaveni konstruktéři společnosti Hagemann Christos Tomopulos a Jan Filip. Dostali za úkol navrhnout originální nástavbu na ekologickou tříkolku tak, aby fungovala jako pojízdná kavárna. V té by měli obsluhovat klienti sociálně terapeutické dílny Radost za asistence doprovodného personálu. Co všechno musí tento ambiciózní projekt splňovat?
Z elektrické tříkolky se stane pojízdná kavárna pro Charitu Opava

Protože v kavárně budou obsluhovat lidé s handicapem, musí přestavba splňovat nejen všechny potřebné parametry kavárny. Konstruktéři musí také myslet na jednoduchý přístup a manipulaci se všemi komponenty nástavby. Navíc je třeba na minimální ploše tříkolky umístit veškeré vybavení, bez které se kavárna neobejde. Například kávovar, dřez, odkládací plochy, zásuvky, ale také baterie pro provoz, nádrže na užitkovou a odpadní vodu a podobně. Dále musí obslužný prostor počítat i s tím, že kromě samotného klienta zde bude přítomen také jeho asistent. Celá nástavba samozřejmě musí splňovat předepsané rozměry, hmotnost, a navíc vypadat elegantně.

První zhotovený 3D návrh již prošel drobnohledem manažerky Charity Opava Pavlíny Králové za účasti manažerky společnosti Hagemann Lucie Daňkové, technologa Christose Tomopulose a konstruktéra Jana Filipa. Společnými silami zkontrolovali návrh bod po bodu. Vyladili některé drobnosti a domluvili se na další schůzce.

V rozhovoru pro TV Noe okomentoval celý projekt také ředitel společnosti Hagemann Zdeněk Gróman.„Přestavbu takovýchto motorek na pojízdnou kavárnu jsme ještě nikdy nedělali, takže je to pro nás velká výzva,“ řekl a dodal, že s Charitou Opava jeho firma spolupracuje již delší dobu. „Zde na Opavsku totiž dělá velmi prospěšnou činnost, proto když máme tu možnost, rádi jí pomůžeme.“

Podívejte se na reportáž o chystaném projektu, kterou natočil pro Noeviny Martin Žucha v prostorách firmy Hagemann. Martin Žucha bude pro chystaný dokument dále mapovat průběh stavby pojízdné kavárny.

Čtěte také:  Tvrdí rockeři z kapely Doga brázdí české dálnice ve dvou různých dodávkách. Proč?

Nenechte si ujít ani poslední reportáž České televize, která si přijela celý charitativní projekt natočit a zdokumentovat. Na záznam reportáže se podívejte v archivu Čt.

 

Čtěte také:

Věděli jste, že skupina Kryštof také jezdí na koncerty v dodávce od společnosti Hagemann? Podívejte se na exkluzivní fotografie interiéru vozu kapely Kryštof.

Legendární značka Jawa Divišov patří do holdingu Hagemann a.s.. Přečtěte si, k jakým změnám dojde ve vedení Jawy v nejbližších letech.