Jak dopadlo předání elektrické tříkolky alias pojízdné kavárny pro Charitu Opava?

Po dlouhých hodinách tvrdé dřiny technologů, konstruktérů a v neposlední řadě také montérů spatřila světlo světa unikátní pojízdná kavárna pro klienty sociálně terapeutické dílny Radost. Jedná se o elektrickou tříkolku s praktickou nástavbou kavárny, kterou od A až po Z navrhli a zkonstruovali naši odborníci v Hagemannu. Přečtěte si, co všechno ve tříkolce najdete a co o ní říkají její konstruktéři.

Základem celé pojízdné kavárny je jedinečná nástavba, která v sobě ukrývá kompletní kavárenské zařízení. Jedná se především o dva zabudované kávovary, elegantní lednici, úložný prostor a praktický dřez s důmyslným odpadním systémem. Díky všem těmto komponentům může kavárna zůstat na jednom místě celý den bez nutnosti doplnění zásob. Co o tomto speciálním projektu říkají jeho strůjci?

 

„Práce na pojízdné kavárně trvala přibližně týden, a pak se během samotné realizace musela ještě řada detailů ladit,“ říká konstruktér Jan Filip. „Samotná následná práce na tvorbě by našim montérům trvala asi dva týdny,“ doplňuje ho technolog Christos Tomopulos, „ale doba se značně protáhla, protože jsme často museli čekat na některé komponenty, které sami nevyrábíme, a i ty se musely dále upravovat, aby vyhovovaly originální konstrukci.“ Největším problémem podle něj bylo zapojení a umístění elektrosoučástek, například chlazení, protože vše je zde umístěno na malém prostoru a tak jsme museli zabránit přehřívání. „Musím naše kluky pochválit, ono se to na velikosti samotné kavárny nezdá, ale práce zde bylo opravdu hodně, navíc vše jsme museli vymyslet a odzkoušet sami poprvé,“ dodává.

 

Pojízdnou kavárnu ještě čeká zbrusu nový polep a lakování. Nicméně ji můžete potkávat již nyní na nejrůznějších společenských akcích, kterých se Charita Opava účastní. Klienti sociálně terapeutické dílny Radost vás v kavárně, jak jinak než s radostí, uvítají a připraví vám lahodnou kávu.

Čtěte také:  7 nových vozů pro Vězeňskou službu ČR s nástavbou od Hagemannu

Čtěte také:

Věděli jste, že skupina Kryštof také jezdí na koncerty v dodávce od společnosti Hagemann? Podívejte se na exkluzivní fotografie interiéru vozu kapely Kryštof.

Legendární značka Jawa Divišov patří do holdingu Hagemann a.s.. Přečtěte si, k jakým změnám dojde ve vedení Jawy v nejbližších letech.